E-poe tegemine

E-poe tegemine

Millal läheb e-poodi vaja?

E-poe tegemine

E-pood on ettevõtte digitaalne müügikanal, mille kaudu saavad kliendid toodetega tutvuda ja neid osta. Erinevalt füüsilisest poest on see avatud 24/7 ja kättesaadav kõikjalt, kus on internetiühendus. Tänapäeva digitaliseerunud ühiskonnas on e-poe vahendusel võimalik jõuda lausa üle maailma paiknevate klientideni, pakkudes neile sealjuures mugavat ja kiiret ostukogemust.

E-pood annab päris arvestatava konkurentsieelise nende ettevõtete ees, kes ei paku veebimüüki vaid tegutsevad kindlas füüsilises asukohas. Võrreldes füüsilise poega, kus kaupade presenteerimiseks on müügisaal ja kientide teenindamiseks müügikonsultandid, saab e-poe omamisega märkimisväärselt kokku hoida ka mitmeid füüsilise poe ülalpidamisega seotud kulusid nagu näiteks rent, kommunaalkulud ja personalikulud. Rääkimata erinevatest tüütustest lisategevustest, mis füüsilise poega kaasnevad - näiteks teenindajate tööle mitte ilmumisel asendajate otsimine või kaupade vargused müügisaalist.

E-poe kaudu saab ettevõte luua klientidele kampaaniaid, pakkumisi ja allahindlusi, mis suurendavad müüki ja kliendibaasi ka keerulisematel perioodidel. Hindade muudatused toimuvad üldjuhul automaatsel ja üle kogu sortimentide korraga. Seega ei pea soodushindasid ükshaaval toodetele veel eraldi külge hakkama panema. E-poega ettevõtted on usaldusväärsemad, kuna see näitab, et ettevõte on investeerinud digitaalsesse kohalolusse ja on huvitatud oma klientide mugavusest.

Seega e-poe tegemine loob ettevõttele massiivse lisamüügipotentsiaali ja aitab efektiivsemalt klientideni jõuda. On ju tänapäeval praktiliselt igal potentsiaalsel kliendil igal ajahetkel nutitelefon taskus olemas ja pääseb sellega internetti. Ostusoovi tekkides on ta vaid mõne kliki kaugusel teenusepakkujast või isegi tehingu sooritamisest. Seega e-pood kui kriitilise tähtsusega müügi- ja turunduskanalit ei tasuks alahinnata ega kasutamata jätta konkurentsieelise saavutamiseks.

Mida e-poe tegemine endast kujutab?

Kodulehe arendamine

E-poe tegemine ideest teostuseni hõlmab endas erinevaid tahke ning see võib pea korralikult sassi ajada, aga see ei pea üldsegi keeruline olema. Käime kõige olulisema lihtsalt ja kiirelt üle, et tekiks arusaam, mida selleks on vaja, et oma soovidele vastav e-pood saada. Lihtsustatult toimub e-poe tegemine kolmes etapis (planeerimine, valmistamine ja turundamine). Vaatame, mis need on ja miks neid vaja on.

Planeerimine aitab mõista, millist tüüpi tooteid või teenuseid pood pakub ja kellele need on suunatud. Piisab kiirest ja lihtsast mõtteharjutusest, et kogu edasine töö maksimaalselt vilja kannaks. Ilma selleta võib e-poe tegemine väga vales suunas hakata toimuma ning kogu potentsiaal jääb suures osas kasutamata. Planeerimise käigus otsitakse e-poele ka meeldejääv ja seostatav veebiaadress, mille leidmisel tasub see ka kohe ära registreerida, et keegi teine seda viivitamise pärast ära ei jõuaks napsata.

Kui loodava e-poe osas on plaan olemas, siis on aeg see valmis teha ja see internetti üles panna. See on samm, kus hakkavad rolli mängima valdkonna tundmine ja tehnilised oskused. Seega siin on vaja väga selget otsust, kas teha see ise või tellida e-poe tegemine kuskilt mujalt. Ise annab siin üht-teist ära teha ning raha säästa kuid professionaali kaasamine aitab märkimisväärselt aega kokku hoida, vältida kriitilisi vigu, teha asju õiges järjekorras ja luua lahendus täpselt sellisena nagu see oli kavandatud (ilma kompromisse tegemata). Professionaalselt veebiarendajalt tellitud leht võib aidata tegelikult ka märkimisväärselt raha kokku hoida kuna valdkonna ekspert on teadlik erinevatest tehnoloodiatest ja tehnikatest, millest lahendus kokku ehitada. Seega ei tasuks ka kodulehe tellimist teenusepakkujalt alahinnata. Väga oluline on ka õige e-poe tegija valida.

E-poe valmistamise protsess on lihtsustatult järgmine: Luuakse e-poe disain ehk e-poe vaadete kujundused. Disaini põhjal arendatakse valmis toimiv e-pood, kus on võimalik juba nuppe vajutades ringi navigeerida. Viimaks lisatakse e-poele sisu ning tooted ja pannakse toimiv e-pood internetti üles.

E-poe disain on kriitilise tähtsusega element eduka e-poe loomiseks kuna hea disain mitte ainult ei muuda lehte atraktiivsemaks, vaid tagab külastajatele ka hea kasutajakogemuse, mis julgustab neid rohkem ostma. Head kasutajakogemust mõjutavad ka arendusfaasis loodavad vajalikud e-poe funktsionaalsused nagu ostukorv, makselahendused, toodete kuvamine ja transpordiviiside valimine. Nende osas tuleb klientidele tagada sujuv üleminek ühelt ekraanilt teisele ehk sujuv klienditeekond, et kliendid ei jätaks ostu pooleli ega lahkuks e-poest halva kasutuskogemuse tõttu.

Kodulehe arendamine

Lõpuks, kui e-pood on valmis saanud ja veebiaadressilt avanev, jääb üle vaid seda turundama hakata, et soovitud sihtgrupp selle leiaks ja seda külastama hakkaks. Ilma e-poodi turundamata külastajate ootamine nagu vihmaks valmistumine kõrbes - seda lihtsalt ei tule. Turundamine saab olla näiteks Google reklaami tellimine, SEO (Google otsingumootoris lehe leitavaks tegemine), sotsiaalmeedias reklaam/e-poe jagamine või midagi muud. SEO eksperdi ja turundaja kaasamine on otsetee, mida siinkohal tasuks kaaluda. Neid tasuks kaasata tegelikult juba enne e-poe loomist ehk planeerimise faasis, et kogu e-pood saaks leitavust silmas pidades õigesti kavandatud.

Sellega on kõik olulisem kiirelt üle käidud ja loodetavasti tekkis mingigi ülevaade, mida e-poe tegemine endast kujutab. Kui ikkagi jääb palju asju selgusetuks, siis ei tasuks end kehvasti tunda vaid pigem otsida kõrvale hea spetsialist, kes aitab rasked teemad läbi närida. Allpool on ka lihtne joonis, mis kogu eelneva jutu kompaktselt kokku võtab.

1.PLANEERIMINE

  • E-poe eesmärk

  • E-poe sihtgrupp

  • Veebiaadress

2.VALMISTAMINE

  • E-poe disain

  • E-poe arendus

  • Toodete lisamine

3.TURUNDAMINE

  • SEO tegevused

  • Digiturundus

  • Google reklaam

Joonis1: E-poe tegemine lihtsustatud kujul

Füüsiliste vs virtuaalsete toodete müümine e-poes

Olemuselt on tegu täiesti erinevat tüüpi toodetega, millest füüsilised tooted on klassikalised käega katsutavad tooted ja virtuaalsed tooted on valdavalt läbi elektroonikaseadmete digitaalse meedia kujul tarbitavad tooted näiteks e-raamatud, tarkvara, arvutimängud või veebikursused. Virtuaalsete toodete tarbimine on just viimastel aastatel enam populaarsust kogunud.

Füüsiliste toodete müümise puhul on oluline tagada kvaliteetne tootefotograafia, detailsed tootekirjeldused ja tehniliste omaduste kuvamine. Toodete müümisel on kriitiline jälgida laoseisu ja tagada, et tooted oleksid ostmiseks alati saadaval. Logistika, nagu toodete saatmine, tagastamine ja garantiiküsimused, on toodete müügi puhul kesksel kohal. Kuigi ka toodete hinnakujundus võib olla keeruline, on see tihti seotud tootmiskulude, konkurentsi ja nõudlusega.

Virtuaalsed tooted erinevad füüsilistest toodetest mitmel moel. Esiteks, virtuaalsete toodete puhul pole vaja muretseda laoseisu ega logistika pärast, kuna toode edastatakse kliendile digitaalselt, sageli allalaadimise või e-posti teel. Teiseks, virtuaalsete toodete puhul on tagastamise ja garantiiküsimused erinevad, kuna füüsilist toodet pole. Samuti on virtuaalsete toodete puhul oluline tagada turvaline makse- ja allalaadimissüsteem, et kaitsta nii müüjat kui ka klienti. Kuigi virtuaalsete toodete müük võib tunduda lihtsam, on sellel oma väljakutsed nagu litsentsimine, autoriõigused ja turvalisus.

Teenuste müümine e-poes

Kodulehe arendamine

E-poe kasutusalad ei piirdu ainult füüsiliste või virtuaalsete kaupade müügiga. Tegelikkuses saab e-poe vahendusel teostada ka teenuste müüki kuid see nõuab veidi personaalsemat lähenemist. Näiteks koolituste, konsultatsioonide ja iluprotseduuride müümise puhul peab kliendil olema võimalik valida teenuse toimumise aega ja teostajat. Teenuste kohta on oluline pakkuda piisavalt teavet teenuse ulatuse, kestuse ja lõpptulemuse osas, et klient mõistaks, mida ta ostes saab. Hindade kujundamine teenuste puhul võib olla keerulisem, kuna see sõltub sageli teenuse iseloomust, kestusest ja kliendi individuaalsetest vajadustest. Paljude teenuste pakkumiseks on vajalik e-poodi integreerida ka broneerimis- ja ajaplaneerimissüsteemid, et tagada vajalikud teenuse tarbimiseks olulised kohandamisvõimalused.

Kuigi nii teenuste kui toodete müük e-poes nõuab hoolikat planeerimist ja strateegiat, keskendub teenuste müük rohkem kliendi individuaalsetele vajadustele ja ootustele, samas kui toodete müük nõuab tõhusat logistikat ja toote esitlust. Mõlemal juhul on edu võti kliendi vajaduste mõistmine ja nende rahuldamine kvaliteetse teeninduse ja toodetega.

Miks tellida e-poe tegemine meilt?

Meie kireks on luua pilkupüüdvaid veebilahendusi, mis on kiirelt toimivad, funktsionaalsed ja lõpptarbijatele meeldivad kasutada. Soovime, et meie lahendused oleksid meie klientidele võimalikult efektiivsed ja teeniksid neid hästi, mistõttu aitame kaasa mõelda ka lahenduse visioonile, mitte ainult ühekordsele tööle.

Oleme Sulle personaalseks ja paindlikuks IT partneriks
Pühendume Su ärile sobivaima lahenduse leidmisele
Tunneme erinevaid tehnoloogiaid ja parimaid praktikaid
Meil on IT valdkonnas pikaajaline kogemus
Oleme oma klientidele telefonikõne kaugusel

Kodulehtede tegemine on olnud meie spetsialistide kireks juba enam kui 10 aastat. Oma kogemusi oleme ammutanud erineva suuruse ja taustaga ettevõtetest. Kui oled otsustanud oma ettevõtte jaoks e-poe luua, on oluline valida õige partner, kes tunneb teemat läbi ja lõhki kuna e-poe tegemine pole lihtsalt kauni disainiga vaadete loomine, vaid see hõlmab endas ka erinevaid tehnilisi aspekte, sisu loomist ja optimeerimist otsingumootorite jaoks. Oleme ise brände nullist üles ehitanud ning aidanud seda ka oma klientidel teha. Oleme hüpanud pardale erinevas staadiumis ettevõtete projektidesse. Seega teame, mida selleks on vaja, et tegevustest reaalselt kasu oleks.

Meie kodulehed on otsast lõpuni meie loodud. See tähendab disainimist, arendamist, sisuloomet ja soovi korral ka edasist haldust. Me soovime oma klientidele teha e-poe tegemine nii lihtsaks, et nad ei peaks keeruliste teemadega oma hoogu maha tõmbama ning saaksid südamerahus oma põhiärile keskenduda.

Mõned meie tööd:

Kodulehe paketid

Täislahendused äri kasvatamiseks koos professionaalse IT partneriga

Projektina

Teenusena

Projektina

Teenusena

KODULEHT

teenusena

Kodulehe loomine

Kodulehe hooldus & haldus

Domeen ja hosting

Lehepealne SEO

Kodulehe varundamine/taastamine

Lisaarenduste valmidus

Kodulehe IT tugi

69€/kuu

Projektina

Teenusena

E-POOD

teenusena

E-poe loomine

Kodulehe hooldus & haldus

Domeen ja hosting

Lehepealne SEO

E-poe varundamine/taastamine

Lisaarenduste valmidus

Kodulehe IT tugi

99€/kuu

MUUD LAHENDUSED

Veebiportaalid

Videokoolituskeskkonnad

Blogid

Broneerimiskeskkonnad

API liidestused

Muud veebiäpid (kirjuta oma soovid)

KÜSI HINDA

Koduleht teenusena:

Täislahendus neile, kes soovivad täielikult oma põhiärile keskenduda. See pakett sisaldab vajadustele vastava kodulehe loomist sobivale veebiaadressile ning selle edasist hooldust, haldust ja IT tuge

Koduleht projektina:

Ühekordne projekt neile, kes soovivad loodavat kodulehte ja selle tehnilist infrastruktuuri ise edasi hallata ja hooldada. Lahendus tehnoloogiateadlikumatele, kellel on oma äri kõrvalt aega kodulehe teemadega tegeleda (sisuhaldus, tehniline toimivus, uuendused, turvalisus jne)

Võta meiega ühendust

Aitame Su soovidele teostuse luua

Vali teema: